הגדלת חזה

הניתוח הנפוץ ביותר בעולם

ממה עשויים השתלים?
 
שתלים אלו הינם בטוחים לשימוש ועמידים לתנאים סביבתיים קיצוניים ביותר, כך שלא קיימת כל סכנה מפני דליפה או תזוזה שלו עם הזמן.
כה חזקה מעטפת השתלים, עד כי אפילו כשנערכה בדיקה במסגרתה נעמדו החוקרים על השתל, לא נגרם כל נזק למעטפת ולא דלף החוצה חומר מילוי.
חומר המילוי ממנו עשוי השתל נחקר ונמצא כבלתי מזיק לגוף ונשללה במחקרים האפשרות כי הוא עלול לסכן את בריאותם של המטופלים.
 
כיצד מוחדרים השתלים אל השדיים?
 
החדרת השתל מתבצעת באחד משני אופנים:
השתלה מתחת לרקמת השד
השתלה מתחת לרקמת שריר החזה (Pectoralis)
החדרת השתל מתחת לרקמה התת שדית מתאפשרת מדובר ברקמת שד בעובי של 3 ס”מ ומעלה, זאת על מנת לשמור על התחושה הטבעית ולהמנע מהפרעות תחושתיות ואסתטיות.
במידה ורקמת השד אינה בעובי המתאים להליך זה, בוחר הרופא המנתח בדרך הפעולה השניה, שהיא כאמור הכנסת המשתל מתחת לשריר החזה (Pectoralis Major), פעולה זו תאפשר גם לנשים בעלות רקמת שד דלילה יותר לעבור הגדלת חזה ולהנות מנוחות מקסימלית ותוצאה סופית אסתטית.
 
טכניקות ההחדרה של השתלים הן אחת מ-3:
 
חיתוך של כחמישה ס”מ בקפל הרקמה תת שדית, יצירת חלל לקיבול השתל והנחתו במקום – זוהי הטכניקה הנפוצה והמקובלת ביותר כיום.
יצירת חתך חרמשי בקו בין עטרת הפטמה לעור החזה, כך שהצלקת הקטנה “נבלעת” על רקע חילוף הגוונים הטבעי של העור. החיתוכים מתבצעים באזור השחי ודרכם מושחלים שתלי הסיליקון, באופן כזה נעלת הצלקת לחלוטין מאזור השדיים ומעניקות להם מראה חלק וללא רבב.
גדלת שדיים בכל גיל
 
כיוון שנשים צעירות מעוניינות במראה חזה המתאים לגילן, כלומר עגול יותר כפי שקיים אצל נערות, ומן הצד השני נשים מבוגרות יותר מעוניינות אף הן להתאים את החזה למראה הכללי שלהן ולגילן, קיימים היום שני סוגי שתלים שונים, אשר מתאימים לקבוצות שונות אלו – לצעירות מותאם השתל העגול ואילו המבוגרות עוברות ניתוחי הגדלת חזה עם שתלים אנטומיים, המקנים לשדיים מראה טבעי ובוגר.
 
בהתייעצות עם הלקוחות והבנת צרכיהן, מגיע הרופא המנתח להבנה לגבי סוג השתל הנדרש, מידותיו, צורת ההחדרה שלו וכו’.חשוב לציין כי על אף שהיה נהוג לחשוב כך בעבר, אין בהליך הגדלת חזה סיבה לסיבוכים בהנקה וההליך כולו בטוח מבחינה רפואית.
מה חשוב לדעת?
 
מי שמעוניינת בניתוח שירים את החזה – הגדלת חזה היא לא הפתרון הרצוי, כיוון שמילוי רקמת השד הרפויה בחומר נוסף רק תכביד על העור ותמתח אותו עוד יותר – במקרה כזה כדאי לעבור דווקא הליך של הרמת חזה.
 
תופעה ידועה לאחר ניתוח להגדלת השדיים היא תחושה של לחץ, הנובעת מכך שהעור עובר מתיחה – אל חשש, תחושה זו אינה מסוכנת.